fbpx
Personalizacja w pracowni Trzy Koty

Personalizacja w pracowni Trzy Koty

Personalizacja od samego początku była moim głównym założeniem przy tworzeniu pracowni. Skąd taki pomysł? Otóż chciałam tworzyć rzeczy, które będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Ale po kolei…

SKLEPY…

Odkąd zaczęły w naszych miastach powstawać sklepy z produktami do wystroju wnętrz, ludzie zaczęli zwracać uwagę na to, aby swoje wnętrza czynić bardziej przytulnymi. Zaczęto kupować coraz więcej bibelotów, które te nasze przestrzenie ocieplały i robiły klimat. A wiadomo – im większy popyt, tym większa podaż. I dziś mamy naprawdę ogromny wybór różnego rodzaju ozdób domowych. I to ładnych i ciekawych. Mają one tylko jedną wadę. POWTARZALNOŚĆ. I kiedy w kolejnych mieszkaniach moich znajomych widziałam kolejne ozdoby z konkretnych sklepów zaczęłam proponować, że im je trochę odmienię.

deska do serów, trzy koty pracownia

PRACOWNIA…

I tak zaczęłam zabierać te rzeczy do domu i dodawać kwiatki, aniołki i inne obrazki, jakie mi w danym momencie do głowy przychodziły. Znajomi byli bardzo zadowoleni. Ja poszłam krok dalej – wyszukiwałam rzeczy przeznaczone do wyrzucenia i je zaczęłam ozdabiać i obdarowywać ludzi dookoła. To były ładne butelki, kawałki drewna, stare tace, młynki. Radość znajomych była jeszcze większa :). W którymś momencie zabrałam się nawet do odnawiania starych mebli, ale od tego odeszłam, ze względu na brak warunków do takich prac.
W trakcie trwania tego etapu do głosu zaczęła dochodzić

PERSONALIZACJA…

kubeczek z dziećmi, trzy koty pracownia

Coraz częściej podczas tworzenia tych moich bibelotów zastanawiałam się co zrobić, aby przedmiot pasował do konkretnego wnętrza. Czyli po raz pierwszy personalizacja pojawiła się w stylu i kolorystyce. I być może na tym by się skończyło, ale poanalizowałam sobie różne rzeczy, zrobiłam burzę mózgu (dał radę i wytrzymał) i postanowiłam zająć się tworzeniem personalizowanych prezentów.

pudełko na wino dla Tomka, trzy koty pracownia

PERSONALIZACJA – CIĄG DALSZY…

Po całej analizie postanowiłam skupić się na wypalaniu w drewnie, malowaniu ceramiki i grawerowaniu w szkle. Dodatkowo już nie rękodzielniczo a maszynowo dołożyłam nadruk na białych tkaninach (o nadruku mówiłam tutaj) oraz produkcję badzików (buttonów). I właśnie w tych technikach możliwa jest pełna personalizacja. W jaki sposób się ona odbywa? Mogę to opisać w kilku jasnych punktach:
1. Znajdujesz na stronie sklepu rzecz, którą chcesz komuś wręczyć.
2. Piszesz do mnie, że chcesz zamówić personalizację tej konkretnej rzeczy i….
3. Opisujesz mi w jak największej ilości szczegółów tę osobę, która będzie obdarowana
(te szczegóły to: imię, hobby, zawód, marzenia, cechy charakteru, to jak się do tej osoby
zwracasz, czyli wszystko to, co sprawi, że po otrzymaniu prezentu od Ciebie będzie
wiedziała, że prezent jest właśnie dla niej i tylko dla niej. Warto też podać okazję, z jakiej
prezent będzie wręczany).
4. Na podstawie tego opisu ja przygotowuję projekt tej rzeczy i wysyłam Ci do
zatwierdzenia.
5. Jeśli wszystko jest OK, załatwiamy sprawy finansowe i przystępuję do pracy.

I to tyle. prawda, że proste?

Mania z pirografem, trzy koty pracownia

A CZEGO NIE ROBIMY?

Bardzo często otrzymuję zdjęcie jakiejś rzeczy z netu z prośbą o wykonanie takiej samej, tylko np. ze zmianą imienia. Takich rzeczy nie robię. Po pierwsze to nie jest żadna personalizacja a po drugie jest to cudzy wzór, który obowiązują prawa autorskie.
Kolejną rzeczą, przed którą się bronię jak mogę a jest bardzo częsta to prośba o „napisanie czegoś od serca”. Jak ja mogę napisać komuś, kogo nie znam coś od serca??? Mam nadzieję, że rozumiecie moją frustrację w takich momentach. Od serca mogę napisać swojej rodzinie, bo wiem, czego pragną, co lubią, czego nie cierpią. A obcej osobie??? A zatem na prośbę „Pani Aniu, pani coś napisze od serca” stawiam stanowcze veto 😉 .
Poza tym jestem otwarta na wszelkie sugestie.

powłoczka na poduszkę z nadrukiem

WARTO DODAĆ

że na podstawie moich propozycji możemy stworzyć coś nowego, mieszanego. Możemy tworzyć komplety, także mamy spore pole do popisu.

A NIEDŁUGO NOWA PERSONALIZACJA

Już wkrótce pojawią się w pracowni nowości. Będzie to grawer w szkle i personalizacja świec. Ciekawi? To zapraszam do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych: facebooku oraz na instagramie.

grawerowany kufel, trzy koty pracownia

DLA KOGO TWORZĘ MOJE SPERSONALIZOWANE PREZENTY?

Zarówno dla osób indywidualnych z okazji imienin, urodzin, komunii, ślubu, przejścia na emeryturę, Dnia Matki, Ojca, Babci, Dziadka i innych dni oraz innych okazji a także dla firm, jako suweniry dla klientów, upominki dla pracowników oraz do wystroju wnętrz.

Mam nadzieję, że tym wpisem wyjaśniłam sporo pytań, które nasówają się, kiedy trafia się na moją ofertę. Serdecznie zapraszam do korzystania, aby świat nie był nudny i monotonny a obdarowywane osoby czuły się wyróżnione i szczęśliwe, bo przecież prezent od serca najbardziej cieszy 🙂

Mania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *