fbpx
W rustykalnym stylu – tkaniny

W rustykalnym stylu – tkaniny

Hej.

Dziś we wpisie małe co nieco o tkaninach, jakie powinny się pojawić we wnętrzach,
w których chcemy osiągnąć styl rustykalny.

Zacznę od tego, że powinny być one naturalne, czyli stawiamy na len i bawełnę. Dodam tu jeszcze oczywiście wełnę, która tkaniną nie jest, ale w wiejskość i naturalność wpisuje się bez dwóch zdań.

Kolory również powinny być ciepłe i jak najbardziej do natury zbliżone, czyli beże, brązy, szarości i biele, choć czasem warto je przełamać kolorem, aby wprowadzić do wnętrza świeżość.

Przejdźmy teraz do pytań jak i gdzie?

Pierwsze, co mi przychodzi do głowy to dekoracje okien, czyli firany i zasłony. Ja osobiście nie lubię ich wykorzystywać w oknach, ze względu na to, że zabierają dużo światła i sprawiają wrażenie ciężkości. No chyba, że są w wersji minimalistycznej – krótkie firaneczki, zazdrostki a zasłonki tylko do parapetu. I tu bardzo fajnym pomysłem są firanki wykonane szydełkiem bądź płócienne z naszytymi koronkami.

http://fotobudowa.pl/wp-content/uploads/2013/04/1365934838a5423.jpg

Zamiast zasłon możemy zamontować fajne, płócienne rolety rzymskie a z kolei zasłonki wykorzystać zamiast drzwiczek od szafy, na przykład w kuchni:

Dom w Ryni.
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,92759437,92759437.html

Kolejnym miejscem, gdzie możemy poszaleć z tkaninami i innymi miękkimi dodatkami są nasze kanapy i fotele. Tutaj umieścić możemy poduchy, pledy, koce, no i też piękną pościel.

Zatrzymajmy się na moment przy poduszkach. Mogą być one bardziej ozdobne, z dużą ilością falban lub koronek, lub proste, gładkie, ewentualnie z ozdobnymi wiązaniami. Jeśli chcemy dodać w naszych wnętrzach kolor, to właśnie tutaj może wystąpić, ale uważajcie, żeby nie było go za dużo.

Bardzo fajnymi poduszkami, które świetnie podkreślą nastrój zimy i wprowadzą dużo ciepła są te, które otulone są sweterkiem.

Jeszcze inną propozycją jest zamówienie poszewek ręcznie malowanych. Wprowadzą niesamowity klimat i spersonalizują wnętrze.

Przenieśmy się teraz na podłogę. Tutaj świetnie pasują ręcznie tkane dywaniki, można również wykorzystać takie, które są robione szydełkiem.

pinterest
KNITTING FACTORY

Ale jeśli masz prawdziwą, drewnianą podłogę, to staraj się wybierać jak najmniejsze, żeby jednak to drewno grało pierwsze skrzypce a dywanik był dodatkiem.

Kolejne miejsce przy którym należy się zatrzymać to stoły i stoliczki. I znów – jeśli są drewniane staraj się zakrywać jak najmniej. Wykorzystać tu można serwetki szydełkowe lub bieżniki. Jeśli nakrywasz do stołu – gładki, lniany obrus zrobi Ci robotę. Ułóż na nim dodatkowo podkładki ze sznurka lub specjalnie przygotowane plastry drewna.

A tutaj tak dla ciekawostki jak można udekorować stół inaczej 🙂 No mnie się podoba :), tak więc jak macie starą książkę i klej w domu to do dzieła :).
blog.canadianloghomes.com

I na koniec już wspomnę, że w kuchni możecie dodatkowo wykorzystać makatki, które fantastycznie wprowadzają w wiejski klimat, w łazience pamiętajcie o puszystych ręcznikach w naturalnych, stonowanych kolorach i wszędzie możecie dorzucać skóry. One zawsze pasują.

A dodam jeszcze, że i ubierać się w rustykalnym stylu można, ale to już temat na inny artykuł.

Tak więc szukajcie, szyjcie, szydełkujcie i drutujcie, tkajcie, zamawiajcie (także i u nas na www.trzykotypracownia.pl) i otulajcie siebie i swoje wnętrza. A jeśli chcesz się pochwalić swoim rustykalnym wnętrzem pisz do nas, zapraszam Cię także do grupy na fb W rustykalnym stylu.

Zapraszam – Anna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *